Kongres Olomouc: Od ošetření kompromisního pilíře po extrakci - a jak dále ?

Kongres Olomouc: Od ošetření kompromisního pilíře po extrakci - a jak dále ?
MDDr. Pauliška, MDDr. Štefanatný, MDDr. Buchta, MDDr. Šrámek

Datum: 31. 5. 2024 od 9 do 17 hod

Místo: NutrendWorld Olomouc

Volných míst: 16 / 100 lékařů

Cílem olomouckého kongresu je poskytnout přehled ošetření kompromisního pilíře s předcházející endo / reendodontickou léčbou a u komplikovaných případů využití ortodontické extruze. Kdy a jak extrahovat - popřípadě proč je lepší neextrahovat, pokud budeme přihlížet na možnou okamžitou implantaci. Co to znamená pro prognózu zavedeného implantátu, pro měkké tkáně? Přes komplexní případy se dostaneme k jednotlivým tématickým celkům a detailnějšímu objasnění nejkritičtějších fází každé částí ošetření.
 
Imediátní implantace  MDDr. Patrik Pauliška
 
Resorpce kostní tkáně je fyziologický proces následující extrakci zubu. Dochází tak ke ztrátě objemu tkání, které je v odložené implantaci velmi složité rekonstruovat. Cílem přednášky bude ukázat základní principy imediátní implantace. Postupy zachování původní anatomie tkání, popř. jejich kompenzace vedoucí k vysoce estetickým výsledkům
 
Ošetření kompromisního pilíře - Efektivní endodontické ošetření MDDr. Ondřej Šrámek
 
V přednášce Vám představíme rozhodovací schéma při ošetření protetického pilíře. Vyhodnocení a varianty ošetření v případě pilíře kompromisního. Následně rozebereme postup endodontického a reendodontického ošetření, včetně shrnutí nástrojové sekvence a přístrojového vybavení. Okrajově projdeme přípravu na postendodontické ošetření a jak postupovat v případě komplikací endodontického ošetření. 
 
Extruze zubu a získání ferrule - MDDr. Tomáš Buchta

U ošetření kompromisního pilíře je klíčová prognóza (a dlouhodobá míra přežití) protetické rekonstrukce. Ta závisí na množství a kvalitě tvrdých zubních tkání. Na klinických případech si ukážeme základní principy získávání ferrule pomocí chirurgické a hlavně ortodontické extruze. Rozebereme benefity i nevýhody jednotlivých postupů, úspěchy i možné komplikace.

K úspěšnému dokončení takto složitých případů neodmyslitelně patří vertikální preparace. Probereme pracovní postupy dokončení protetické práce, počet návštěv, požadavky na laboranta i ekonomickou stránku ošetření. 

Komplexní případy ošetření - MDDr. Michal Štefanatný
Zub a špeciálne jeho parodont má stále väčší význam v našej každodennej praxi. Mnohokrát bojujeme o každý jeden milimeter parodontálnych vlákien, aby sme ho vedeli vo funkcii zachovať čo najdlhšie. Nie vždy sa to však podarí. Aké máme možnosti záchrany zuba? Dokedy o ňom môžeme uvažovať ako o protetickom pilieri? Má vôbec daný zub význam zachraňovať? Pomôže nám pri protetickom plánovaní, alebo je tam skôr na škodu? A čo potom, keď o zub prídeme?
Spôsobov akým nad zubom, parodontom a jeho záchranou rozmýšľať je mnoho a v mojej prednáške sa ich pokúsim všetky zhrnúť a urobiť v týchto pohľadoch poslucháčom poriadok.
 
5 ČSK kreditů

Objednávka

Cena

5 900  vč. DPH / 1 osoba

Kontaktní osoba

Přidat účastníka

Fakturační údaje

Poznámka

Upozorňujeme, že pokud objednávka nebude uhrazena do 14-ti pracovních dní, tak bude automaticky stornována.

Abychom vám mohli web lépe přizpůsobit, uchováváme soubory cookies. Používáním webu s tím souhlasíte. Potřebuji více informací