Cílem olomouckého kongresu je poskytnout přehled ošetření kompromisního pilíře s předcházející endo / reendodontickou léčbou a u komplikovaných případů využití ortodontické extruze. Kdy a jak extrahovat - popřípadě proč je lepší neextrahovat, pokud budeme přihlížet na možnou okamžitou implantaci. Co to znamená pro prognózu zavedeného implantátu, pro měkké tkáně? Přes komplexní případy se dostaneme k jednotlivým tématickým celkům a detailnějšímu objasnění nejkritičtějších fází každé částí ošetření.
Kongres se koná v pátek 31.5. a časový harmonogram je následující:
8:00 – 9:00 Prezence
9:00 – 10:30 Přednáška Dr. Štefanatný
10:30 přestávka
11:00 – 12:45 Přednáška Dr. Šrámek
12:45 oběd
13:45 – 15:15 Přednáška Dr. Buchta
15:15 přestávka
15:45 – 17:15 Přednáška Dr. Pauliška
17:15 (cca) tombola
Je možné, že s ohledem na dotazy a diskuzi se může ukončení protáhnout.
Místo konání:
NUTREND D.S., a.s.
Chválkovice 604, Olomouc
Přednáškové třetí patro (sledujte orientační cedulky)
Pro navigaci GPS použít adresu:
Železniční 604, Olomouc
GPS Loc: 49°36’29.3’’N 17°17’46.99’’E
Imediátní implantace MDDr. Patrik Pauliška
Resorpce kostní tkáně je fyziologický proces následující extrakci zubu. Dochází tak ke ztrátě objemu tkání, které je v odložené implantaci velmi složité rekonstruovat. Cílem přednášky bude ukázat základní principy imediátní implantace. Postupy zachování původní anatomie tkání, popř. jejich kompenzace vedoucí k vysoce estetickým výsledkům
Ošetření kompromisního pilíře - Efektivní endodontické ošetření MDDr. Ondřej Šrámek
V přednášce Vám představíme rozhodovací schéma při ošetření protetického pilíře. Vyhodnocení a varianty ošetření v případě pilíře kompromisního. Následně rozebereme postup endodontického a reendodontického ošetření, včetně shrnutí nástrojové sekvence a přístrojového vybavení. Okrajově projdeme přípravu na postendodontické ošetření a jak postupovat v případě komplikací endodontického ošetření.
Extruze zubu a získání ferrule - MDDr. Tomáš Buchta
U ošetření kompromisního pilíře je klíčová prognóza (a dlouhodobá míra přežití) protetické rekonstrukce. Ta závisí na množství a kvalitě tvrdých zubních tkání. Na klinických případech si ukážeme základní principy získávání ferrule pomocí chirurgické a hlavně ortodontické extruze. Rozebereme benefity i nevýhody jednotlivých postupů, úspěchy i možné komplikace.
K úspěšnému dokončení takto složitých případů neodmyslitelně patří vertikální preparace. Probereme pracovní postupy dokončení protetické práce, počet návštěv, požadavky na laboranta i ekonomickou stránku ošetření.
Komplexní případy ošetření - MDDr. Michal Štefanatný
Zub a špeciálne jeho parodont má stále väčší význam v našej každodennej praxi. Mnohokrát bojujeme o každý jeden milimeter parodontálnych vlákien, aby sme ho vedeli vo funkcii zachovať čo najdlhšie. Nie vždy sa to však podarí. Aké máme možnosti záchrany zuba? Dokedy o ňom môžeme uvažovať ako o protetickom pilieri? Má vôbec daný zub význam zachraňovať? Pomôže nám pri protetickom plánovaní, alebo je tam skôr na škodu? A čo potom, keď o zub prídeme?
Spôsobov akým nad zubom, parodontom a jeho záchranou rozmýšľať je mnoho a v mojej prednáške sa ich pokúsim všetky zhrnúť a urobiť v týchto pohľadoch poslucháčom poriadok.
5 ČSK kreditů